×

umów się na spotkanie

O czym należy pamiętać przy zakupie domu

Jeśli marzycie o zakupie domu, nie musicie samodzielnie budować go od podstaw. Wygodniejszym, zdecydowanie szybszym i mniej wymagającym rozwiązaniem jest kupno domu w stanie surowym. Zanim jednak zaczniecie poszukiwania wymarzonej nieruchomości, warto żebyście zadali sobie kilka ważnych pytań, które ułatwią Wam podjęcie decyzji o zakupie.

Po pierwsze: lokalizacja.

To jeden z kluczowych czynników przy wyborze domu. Określcie co dla Was jest ważne, a oto przykłady, które pomogą Wam w przemyśleniach: bliskość przedszkoli, szkół, przychodni lekarskiej, szybki dostęp do sklepu, czy apteki jest punktem wyjścia przy poszukiwaniach domu. Przed podjęciem decyzji zakupowej sprawdźcie również szybkość dojazdu do pracy oraz możliwości dostępu do komunikacji miejskiej.

Po drugie: wielkość domu.

Każda rodzina ma swoje indywidualne potrzeby, dlatego też przestrzeń jakiej będzie potrzebować do życia jest niezwykle ważna. Zastanówcie się ile Wasz dom powinien mieć sypialni, łazienek, czy pracujecie w domu, a co za tym idzie czy powinien mieć np. wydzielony gabinet. Ważna jest ilość członków gospodarstwa domowego oraz Wasze aktualne i przewidywane potrzeby.

Po trzecie: jakość zastosowanych materiałów.

Solidność i trwałość zastosowanych do budowy materiałów to gwarancja bezpieczeństwa Waszego domu. Zwróćcie zatem szczególną uwagę na rodzaj ścian, pokrycie dachu, czy stolarkę okienną. Wszystkie użyte materiały są gwarancją Waszego komfortu oraz spokoju na długie lata.

Po czwarte: układ funkcjonalny.

Jeden z najważniejszych czynników. O tym czy dom będzie wygodny do mieszkania decyduje właśnie układ funkcjonalny, zatem warto żebyście poświęcili czas na dogłębne przeanalizowanie rzutów wszystkich kondygnacji. Układ kuchni, wielkość salonu i poszczególnych pomieszczeń będzie wpływać na Waszą wygodę i funkcjonalność całego domu oraz osób w nim mieszkających.

Po piąte: styl architektoniczny.

Każdy z nas ma określony gust i wymagania estetyczne dotyczące wyglądu zewnętrznego kupowanego domu. Kolorystyka, detale i rozwiązania architektoniczne oraz otoczenie w którym znajduje się nieruchomość mają bezpośredni wpływ na Waszą decyzję o zakupie. Dlatego też, tak ważne jest żeby również to jak dom wygląda z zewnątrz przypadło Wam do gustu i spełniało Wasze wymagania estetyczne.

powrót